Verdienstelijk gelijkspel Middelstum tegen koploper
De equipe van trainer Bert de Vries heeft gistermiddag in Overijsel een verdienstelijk punt gepakt in de ontmoeting tegen koploper Olympia '28  uit Hasselt. Over de gehele wedstrijd gezien was de puntendeling terecht.

Zowel in de eerste als de 2e helft was het de thuisploeg welke het meeste balbezit had, echt uitgespeelde kansen kreeg de thuisploeg niet. Vlak voor de theepauze kroop Middelstum door het oog van de naald toen snelle vleugelspits Bonhof namens de thuisploeg tegen de paal schoot. Ook Middelstum kreeg voor de pauze een goede mogelijkheid om te scoren. Een kopbal van Ivan Milcovic mist op een haar na het doel. Met de brilstand op het bord brak de rust aan. In de rust werd Rudy van Dijken (hij wordt met de week knapper door zijn hoofdwond volgens veel teamgenoten) gewisseld voor Martijn Poort.

Ook in de tweede helft werd er door de blauwhemden volop strijd geleverd onder het toeziend oog van oud Middelstum speler Henk Vonder (speelde in de jaren 80 in de hoofdmacht van de VV) vochten de mannen van Bert de Vries voor iedere meter voor wat men waard was. In de 60e minuut veroorzaakte Paul Koen een strafschop. De penalty genomen door Olympia spits Boerhof werd door de uistekende spelende doelman Dirk Pijl uit de hoek geronseld. Het laatste kwartier van de wedstrijd gooide de thuisploeg alle registers open om alsnog de 3 punten in eigen huis te kunnen houden. Middelstum kreeg door dit slotoffensief van de thuisploeg meer ruimte voorin waardoor er kansen kwamen voor de mannen in het blauw. Paul Koen had Middelstum in de slotfase tot twee keer toe naar de overwinning kunnen schieten. Bij zijn eerste poging ging Koen alleen op de keeper af maar miste jammerlijk. Zijn tweede kans was een kopstoot die helaas voor de gasten uit Middelstum opnieuw doel miste. Vlak voor tijd leek het alsnog mis te gaan voor Middelstum. Een vrije bal van Palland van de thuisploeg werd nog net door Marcel Pool van de doellijn gehaald. Na ruim 90 minuten floot scheidsrechter Gils voor het einde van de wedstrijd.

Het gelijkspel werd door de mannen van Middelstum gevierd als een overwinning, maar het hadden er vandaag ook 3 "gestolen" punten kunnen zijn als Paul Koen iets scherper was geweest. Al met al werd de tomeloze inzet in ieder geval beloond met een een terecht punt. Met een voldaan gevoel reisde de equipe weer huiswaarts.

Bron: Team Middelstum-info met dank aan Mittos (13-12-2009) Archief Jan Lüürssen

De tegenstander over de wedstrijd

Uitslagen en stand