Middelstum door in de beker
Middelstum heeft door een 1-3 overwinning in Groningen op Amicitia VMC de volgende ronde van de beker bereikt. Bij rust leidde de ploeg van Bert de Vries met 0-1 door een doelpunt van Erwin van der laan. Na de rust bouwden de blauwhemden de voorsprong uiteindelijk uit naar 1-3. De 0-2 kwam op conto van Paul Venema vlak na de rust. In de 90e minuut maakte Erwin van der Laan zijn tweede van de middag 1-3. Lange tijd speelde de Groninger ploeg met slechts 10 man, vlak voor tijd  viel er nog iemand uit bij Amicitia waardoor slechts 9 man over bleven bij de thuisploeg tot aan het eindsignaal.

Op het sportpark Coendersborg trad Middelstum vanmiddag aan voor haar laatste wedstrijd in de poulefase van de beker. Terug in de gelederen bij de blauwhemden was spits Leon Milcovic die afgelopen dinsdag terugkeerde van vakantie. Broer Ivan zal pas aanhaken aan het einde van de volgende maand en zal de competitiestart hierdoor missen. Trainer  Bert de Vries moest tevens Wessel Oosterhof (geblesseerd) en Marc Bouma (vakantie) nog missen in zijn ploeg.

Middelstum zou vandaag genoeg hebben aan een gelijkspel om als winnaar van poel 156 te eindigen. Misschien was dat ook de oorzaak en het spelen op kunstgras waardoor de ploeg uit Middelstum niet een geweldige wedstrijd op de mat neerlegde in Groningen. De blauwhemden hadden zoals mocht worden verwacht een veldoverwicht gedurende de gehele wedstrijd maar maakten van de man meer situatie te weinig gebruik. Ruimte lag er gedurende beide helften genoeg maar het te lage baltempo zorgde ervoor dat vijfdeklasser Amicitia VMC een groot deel van de wedstrijd moeiteloos overeind kon blijven. Met de terugkeer van Leon Milcovic in de ploeg waren de verwachtingen bij het geringe aantal meegereisde toeschouwers aan Middelstum zijde misschien wel iets te hoog. Toen Milcovic na 25 minuten wedstrijd ook nog eens geblesseerd uitviel (verdraaide knie) bij een passeerbeweging, was de eerste "teleurstelling" van de middag daar. Gevreesd moet worden dat hij net als zijn jongere broer Ivan de competitiestart aan zich voorbij moet laten gaan. Erwin van der Laan was zijn vervanger. Een "gouden wissel zou niet veel later blijken. Het eerste balcontact voor hem in de wedstrijd leverde gelijk een doelpunt op. Uit een voorzet vanaf de linkervleugel door Thijs Hoekzema  kopte Erwin van der Laan gelijk raak 0-1. Middelstum leek zonder groots te spelen op een makkelijke overwinning af te stevenen. Ondanks de kansen die de blauwhemden kregen bleef een tweede doelpunt tot aan de rust uit.

Snelle goal
Na de pauze kwam Middelstum snel op 0-2. Deze keer was het Paul Venema die doelman van Wieren van Amicitia in de 50e minuut het nakijken gaf met een schot vanaf de rand van de zestien. Middelstum leek snel op een grotere voorsprong te gaan komen, maar liet de ruimte en kansen die men kreeg onbenut. Toen een kleine 10 minuten voor tijd nog een speler van Amicitia VMC het veld moest verlaten vanwege een blessure leek het over en uit voor de Groninger ploeg. Niets was echter minder waar, want niet Middelstum maar Amicitia VMC scoorde het volgende doelpunt in de wedstrijd. Het was Koop in de ploeg van de stadjers die het verschil in de 87e minuut op 1 doelpunt zou brengen. Uit een voorzet van Blaauwgeers liet Koop doelman Dirk Pijl voor de eerste keer de bal uit het doel vissen 1-2. Middelstum zou het verschil in de slotminuut opnieuw op 2 treffers gaan brengen. Opnieuw was het Erwin van der Laan die zijn tweede van de middag in de 90e minuut liet aantekenen 1-3. Middelstum heeft door dit resultaat de volgende ronde van de beker bereikt, maar het is maar zeer de vraag of de ploeg wel klaar is voor de competitie die aanstaande zaterdag van start zal gaan.

Bron: Team Middelstum-info (28-08-2010) Jan Lüürssen

Fotoverslag van deze wedstrijd