Om te beginnen: het heeft even geduurd, maar het resultaat mag er zijn. De dorpsfilm over Middelstum, van de hand van onze dorpsfilmer Itamar Kool en zijn partner Evelien, is klaar. Degene die de film al heeft gezien zag onze vereniging een aantal keer voorbij komen: Job die de voetballen oppompt voor de wedstrijddag, Pieter die genadeloos onderuit wordt geschoffeld op het voetbalveld en zeker niet te vergeten onze eigen Hendrik die druk bezig is met de cornervlaggen. We staan er goed op, en het is mooi om te zien hoeveel actieve verenigingen en vrijwilligers er in ons betrokken dorp zijn.
Dan de club van 50. Een gezellige avond op vrijdag 6 maart. Speciale gast Ad Toonen, vader van Bram en schoonvader van Bart Bronsema (die verderop in deze nieuwsbrief aan het woord komt), nam de aanwezige leden mee op wereldreis op zijn zeilboot de ‘Of Course’. Een prachtige reis, die begon in de haven van Lauwersoog en via een oversteek vanaf Kaapverdië koers zette over de Atlantische Oceaan richting de Caraïben. Via het Panamakanaal, de Galapagos-eilanden en Frans Polynesië eindigde de zeilreis uiteindelijk in Nieuw Zeeland. Een indrukwekkend verhaal met prachtige foto’s en filmpjes en een gezellig hapje en drankje na afloop. De voorzitter van de club van 50 meldde dat er inmiddels ruim 100 leden lid zijn, een mooie blijk van betrokkenheid. Bovendien is de kas goed gevuld en kunnen alle jeugdleden komend jaar nieuwe sokken in ontvangst nemen met ons eigen clubembleem.
Dan door naar Gambia, waar het plaatselijke voetbalteam uit handen van Bubba (partner van Alinda van der Kooi) een set gebruikte shirts van onze vereniging in ontvangst kon nemen. Een prachtig gebaar, we hopen dat de voetballers er veel plezier aan mogen beleven. Het hele verhaal is te lezen op Facebook.
Ook bij onze eigen vereniging gebeuren weer mooie dingen. De vloer in onze kantine wordt volledig vernieuwd en ook de bestuurskamer wordt meegenomen. De werkzaamheden staan gepland in de tweede week van juli. De vloeren van de kleedkamers zijn inmiddels zo goed als gerenoveerd. En ook op het veld staan de ontwikkelingen niet stil. Binnenkort kun je maar liefst twee gloednieuwe robotmaaiers zien rijden over de voetbalvelden. Dag en nacht zullen zij het gras in de juiste conditie en op de perfecte lengte houden, zonder dat de ondergrond niet onnodig belast wordt door zware machines. En met de hoge brandstofprijzen van het moment is het een fijne gedachte dat ze ook nog eens elektrisch aangedreven worden. Kortom: een hele mooie ontwikkeling.